Światowy Dzień Życzliwości 

Dnia 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W tym dniu każdy starał się zrobić coś dobrego dla drugiej osoby. Nasz dzień rozpoczął się od spotkania wszystkich dzieci  na sali gimnastycznej, gdzie po wysłuchaniu bajki dotyczącej dobrych zachowań dzieliliśmy się swoją wiedzą obejmującą dobre uczynki i magiczne słowa. Po wspólnej pogadance przeszliśmy do zabaw ruchowych podczas których dzieci sprawdzały się w różnych dyscyplinach sportowych mających na celu wykonanie dobrych uczynków. Następnie każda grupa z kolorowych serc przypominających nam o tym, jak ważne jest w naszym życiu dobro i życzliwość wobec drugiej osoby stworzyła swoją pracę plastyczną. Na koniec każdy przedszkolak przygotował cytat, lub dobrą myśl, które w koszyczku zdobiły nasz życzliwy kącik gdzie każdy mógł zagościć i poczęstować się dobrym słowem.  Przedszkolaki przygotowały również piękne laurki z okazji Dnia Życzliwości dla Seniorów naszej Gminy, które Pani Małgorzata Parol wręczyła w naszym imieniu za co serdecznie dziękujemy.  Wszystkie dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą, a dzień ten sprawił im wiele radości. Pamiętajmy, że życzliwość wobec innych zawsze nas wzbogaca i wraca do nas z podwójną siłą J

K. Pytlarczyk