Dzień Pieczonego Ziemniaka.

We wrześniu w przedszkolu obchodzono Dzień Pieczonego Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest...  ziemniak.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkiej bajki o ziemniaku, następnie były zagadki oraz zabawy muzyczne. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą na temat  potraw wykonywanych z  ziemniaków  ochoczo je wymieniając. Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe min. rzucanie do celu  ziemniakiem, spacer z ziemniakiem oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków.

Zwieńczeniem zajęć było ułożenie z ziemniaków uśmiechniętej buźki oraz spożycie upieczonych ziemniaczków wraz z kiełbaską.