14.03 to w kalendarzu dni nietypowych ,, Dzień motyla" . Przedszkolaki poznały cykl rozwoju motyla. Poznały również nazwy niektórych gatunków motyli, bawiły się przy piosenkach o motylkach, sprawdzały swoją zręczność sadzając motylki na kwiatach za pomocą słomki do napojów oraz wykonały pracę plastyczną.

 

Kolejnym dniem obchodzonym w grupie był ,, Dzień Pandy" przypadający na 16.03. ,,Misie" bawiły się wspólnie przy piosenkach o pandzie, poznały ciekawostki z życia tego zwierzątka, a także wykonały zakładkę do książki, przypominająca mordkę tego misia.

 

Pierwszy dzień wiosny to zawsze powód do radości, uśmiechu. Dzieci ubrane w tym dniu były na zielono, miały przypięte emblematy wiosny. Miały również dwie różne skarpetki nie do pary jako symbol wsparcia z osobami z Zespołem Downa. Przeprowadzona została również rozmowa z dziećmi o dzieciach i osobach dorosłych z Zespołem Downa. Przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości o wiośnie, które do tej pory poznały, przedstawione zostały również za pomocą ilustracji oznaki wiosny, bawiły się przy piosenkach o tematyce wiosennej, układały wiosenne puzzle, a także wyszły na spacer w poszukiwaniu wiosny w najbliższym otoczeniu. Pierwszy dzień wiosny to również ,, Dzień lasu". Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny ,, Jak dbać o lasy" , wypowiadały się na ten temat na podstawie ilustracji i obserwacji.

 

22.03 przypada ,, Światowy dzień wody" . Dzieci poznały obieg wody w przyrodzie. Uczyły się dbania o wodę- wypowiadały się na temat wody i jej oszczędzania na podstawie ilustracji. Wiedzą co trzeba zrobić, aby na naszej planecie nie zabrakło wody.