Zajęcia adaptacyjne

 

W dniach 29 i 30 sierpnia 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne . Dzieci przyszły wraz z rodzicami. 

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci , które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem , a są już  gotowe do podjęcia nowych wyzwań , poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód . Zajęcia miały na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu , ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i nauczycielami .
Aby maluch dobrze czuł się w przedszkolu , trzeba go odpowiednio nastawić i przygotować . Temu służyły właśnie zajęcia adaptacyjne. Dzięki nim maluchy miały szansę poznać nie tylko samo miejsce , ale również opiekunów oraz rówieśników , z którymi będą przebywali .
Po uczestniczeniu w zajęciach adaptacyjnych , dzieci we wrześniu czuły się bezpieczniej i odważniej stawiły czoło , nowej i trudnej dla nich sytuacji . Dzieci , które uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych, zwiększyły szansę , aby stać się uśmiechniętym i odważnym przedszkolakiem .
Podczas spotkań rodzice otrzymali wskazówki  oraz  rady,  które miały pomóc dziecku w adaptacji .

Na koniec każdego dnia czekał na dzieci słodki poczęstunek.