Dzień przedszkolaka i pieczonego ziemniaka

 
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA/ ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA
 ,,Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy
i do wesołej zabawy wszystkie dzieci zapraszamy”
    W pierwszych dniach jesieni 26 września 2019r odbyło  się w naszym Przedszkolu „Święto Pieczonego Ziemniaka połączone ze Świętem Przedszkolaka”. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od powitania dzieci oraz przeczytania im opowiadania pt. ,,Krótka bajka o ziemniaku”. Na dzieci czekały liczne ,,konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki: sadzenie ziemniaków, wyścigi w workach, rzuty do celu, slalom, wyścigi z ziemniakiem na łyżce, przeciąganie liny, itp. Były też zabawy muzyczne i integracyjne. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę. Jak na Święto Pieczonego Ziemniaka przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli posilić się pieczoną kiełbaską  przygotowaną przez Panie kucharki oraz spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez Rodziców. Spotkanie było bardzo udane i na pewno pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.
 BMW