Piękna nasza Polska cała 

 

Dzień 11 listopada jest szczególnym dniem dla każdego Polaka. W tym roku obchodzimy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, a nasze przedszkolaki wiedzą jak z godnością i pełnym oddaniem obchodzić  tak ważne święto. 8 listopada z wielkim oddaniem obejrzeliśmy Akademię podczas której o godzinie 11.11 całą społecznością szkolną zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Następnie w naszym przedszkolu odbył pokaz mody patriotycznej, gdzie wszyscy mogli zaprezentować swoje wspaniałe stroje ukazujące jak wielki szacunek mamy do naszego Narodu.  

„Jest w każdym naszym słowie, a słowa są najprostsze-Chleb, mama, dom gościnny 

i Wisła i Mazowsze…I jest w czerwieni maków i białych kwiatach wiśni,

W piosenkach wszystkich ptaków i w każdej naszej myśli.

W Mazurku Chopinowskim i w czarnym węglu Śląska i tu, gdzie serce mówi, że to jest właśnie Polka”

                                         Wanda Chotomska „Twój dom”

K. Pytlarczyk