Dzień Postaci z Bajek i Baśni 

 

Dnia 7 listopada obchodziliśmy w przedszkolu  „Dzień Postaci z Bajek i Baśni”. Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w role swoich ulubionych postaci, mogły zaprezentować ich wygląd, charakter i zainteresowania. Dzieci dowiedziały się również jak ponadczasową wartość mają bajki, które uczą, wychowują i zachęcają do sięgania po książki. W tym dniu nie zabrakło wspólnych rozmów, zabaw oraz tańców. Dzieci również wysłuchały bajek czytanych przez nauczycieli, wyciągały z nich wnioski, a na koniec mogły zapoznać się z bajką z czasów kiedy ich rodzice byli mali- obejrzeli „Misia Uszatka”, który bardzo ich zaciekawił. Ten dzień był bardzo miły i radosny dla każdego przedszkolaka. Dzieci uwielbiają bajki i baśnie dlatego pamiętajmy byśmy jak najczęściej sięgali po książki i czytali dzieciom.

 

K. Pytlarczyk