Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

 

 

 

 

 

Zajęcia sportowe z klubem Snajper Sośninka

 

 

 

 

Wyjście do gospodarstwa wiejskiego

 

 

 

 

Wycieczka do zwierzątkowa w Ostrożeniu

 

 

 

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

 

 

 

 

Wycieczka do straży pożarnej

 

 

 

 

Tydzień o zdrowiu

 

 

 

 

 

Dzień rodziny w przedszkolu

 

 

Występ 4-latków w konkursie piosenki o zdrowiu 12.05.2016 r

 

 

 

Udział 4-latków w projekcie międzynarodowym- Wymiana kart Wielkanocnych

 

 

 

Pierwszy dzień wiosny u przedszkolaków

 

 

 

Wycieczka do Warszawy - wystawa klocków LEGO

 

 

 

W dniu 29. 01 nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Rano do przedszkola przyszły te same dzieci, które widujemy codziennie, lecz już po śniadaniu sale były pełne księżniczek, motylków, strażaków, piratów oraz innych postaci z bajek, baśni oraz naszych marzeń.
W piątek w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Hala sportowa zamieniona została na salę balową, pełną kolorowych ozdób oraz balonów. To w niej zaraz po śniadaniu zebrały się wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami oraz rodzicami, którzy chcieli uczestniczyć w zabawie swoich pociech.
Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również konkursów.
O godzinie 12.00 dzieci poszły na posiłek. Nie był to jednak koniec, lecz krótka przerwa. Po zjedzeniu obiadu i chwili odpoczynku przedszkolaki wróciły do zabawy w swoich salach.

 

 

 

Dnia 21 stycznia dzieci zaprosiły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystość z okazji ich święta, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość, zrozumienie a w szczególności za swoich rodziców.

Dziadku, Babciu moja miła
Dzisiaj Wasze święto
Chcę abyście mieli zawsze buzię uśmiechniętą.
Chociaż jestem mała
I niewiele umiem
Za moich rodziców serdecznie dziękuję.

Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem recytowały wierszyki, tańczyły, śpiewały piosenki oraz wręczyły pamiątkowe prezenty. Występ dzieci wywołał u dziadków ogromną radość oraz wzruszenie. Nie zabrakło poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

 

 

 

W dniu 20 stycznia do szkoły i przedszkola zawitał cyrk „Heca”. Bohaterami spektaklu byli, nie tylko, ludzie, ale również i zwierzęta. Dzieciaki bawiły się świetnie kiedy mogły podziwiać umiejętności akrobatyczne artystów na malutkim rowerku, pokaz żonglerski oraz wiele innych pokazów. Dzieci nie tylko były widzami. Próbowały swoich talentów cyrkowych włączając się w czynne zabawy, do których zachęcali artyści. Najbardziej zapierającą dech w piersiach chwilą, było pojawienie się artysty z wężem. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Dzieci zobaczyły, jak ogromnej sprawności wymaga praca artystów cyrkowych, jak wspaniałymi są też sportowcami. Tego dnia było mnóstwo śmiechu i zabawy.

 

 

 

JASEŁKA 2015

 

 

 

Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

10 listopada 2015r. w przedszkolu odbyła się ważna uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka oraz starszaka. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy z grupy ,,Misie” i ,,Smerfy”, swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom oraz przybyłym gościom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po wygłoszeniu przez maluchy przysięgi, Pani Dyrektor, dokonała pasowania. Każde dziecko otrzymało dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków i starszaków. Dodatkowo, każdy maluch otrzymał skromnym upominek ,,rożek obfitości”.

 

WYCIECZKA DO FIKOLANDU

W dniu 19.10. 2015 roku odbyła się wycieczka do sali zabaw -  Fikoland. Jest to plac zabaw pod dachem, gdzie dzieci mogą miło i pożytecznie spędzać czas. Obiekt jest dostosowany do wymagań i potrzeb dzieci w różnym wieku, toteż wszystkie nasze przedszkolaki znalazły coś dla siebie i aktywnie spędziły czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Po udanej zabawie na dzieci czekała niespodzianka. Po prawie 2 - godzinnej zabawie wróciliśmy autobusem na obiad do przedszkola. Wycieczka z pewnością dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 W dniu 29 października 2015 roku nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście: policjanci z Komendy Policji w Łaskarzewie. Panowie świetnie wprowadzili przedszkolaków w świat zasad bezpieczeństwa rozpoczynając spotkanie od edukacyjnych bajek, wzbogacających dzieci o wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Na ich temat mógł się wypowiedzieć każdy przedszkolak. Policjanci opowiedzieli również o swojej pracy oraz zademonstrowali akcesoria policyjne. Sprzęty, które każdy mógł dotknąć wzbudzały duże zainteresowanie. Panowie w sposób wyczerpujący odpowiedzieli na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Największą frajdą dla przedszkolaków była możliwość zrobienia odcisków palców, które każdy mógł zabrać do domu na pamiątkę.

Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie, które pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Jesień to doskonała okazja do propagowania zdrowego odżywiania.

W ramach omawianej tematyki miesięcznej oraz realizacji programu prozdrowotnego ,,W zdrowym ciele zdrowy duch'' 5 - latki miały okazję poznać nie tylko nazwy nowych dla dzieci  owoców i warzyw, ale również mogły samodzielnie wykonać  sałatkę. I tak po wcześniejszym przygotowaniu i omówieniu kolejności wykonywania sałatki ochoczo zabrały się do pracy. Samodzielne wykonanie sałatki warzywnej sprawiło dzieciom niesamowitą frajdę. Jeszcze większe zadowolenie sprawiło im zjedzenie przygotowanego posiłku. Myślę, że tego rodzaju zajęcia będą kontynuowane w ciągu roku, a poza tym będą inspiracją do pomocy rodzicom w przygotowywaniu posiłków w domu.

 

Sprzątanie świata

 

 

W dniu 18 września nasze przedszkolaki bardzo zaangażowane uczestniczyły w akcji „Sprzątanie świata” i oczyszczały z odpadów teren szkoły i przedszkola.
Dzieci były pełne entuzjazmu. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady sprzątały znajome tereny.
Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty – to my będziemy zdrowi. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

 

 

 

DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU:
W GRUPACH: "3-LATKI" i "4-LATKI"
	Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka, ale również i czterolatka, który rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. 
W tym roku w naszym przedszkolu po raz kolejny zostały zorganizowane dni adaptacyjne  dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować 
stres i obawy przed pierwszymi dniami pobytu w przedszkolu. W tym roku dni te odbyły się 28 , 29 i 31 sierpnia w grupie 3- latków  i 31 sierpnia w grupie 4- latków. 
Uczestniczyli w nich rodzice wraz z dziećmi. Zarówno rodzice jak i nowo przyjęci wychowankowie mieli możliwość poznania  wychowawców. Przedszkolaki mogły 
poznać również swoich rówieśników oraz pomieszczenia przedszkolne. Dzieci bawiły się w różne zabawy ruchowe, mogły zaprezentować swoje umiejętności plastyczne, 
a także przekonać się ,że całkiem fajnie jest zostać w przedszkolu bez rodziców choć na chwilę i nic złego się
PHOTO ALBUM
nie dzieje. Mogły bawić się w różne zabawy integracyjne, poznały również zasady współpracy i współdziałania 
w grupie. Myślę , że i rodzice, którzy wyrażali swoje obawy przed rozpoczęciem roku szkolnego przekonali się, 
że jego dziecko będzie chętnie uczęszczać do przedszkola i na pewno pozna wiele ciekawych wierszy, piosenek 
oraz współżycia w społeczności przedszkolnej. 
					Anna Pawelec
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: