Szanowni Państwo.
Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem rekrutacji do przedszkola i szkoły podstawowej.
W związku z sytuacją epidemiczną prosimy o przestrzeganie terminów. Wszelkie dokumenty będą dostępne na stronie szkoły i przedszkola .

 

Inne dokumenty do pobrania:

WNIOSEK PP 2021

Oświadczenia do wniosku 

Rekrutacja 2019

 

 

Bal Karnawałowy

   

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień  niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

  W dniu11.01.2019r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.

 Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, choineczkę, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch i innych.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

  Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów

 

 

Jasełka

   

Dnia 22 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe podczas, którego dzieci wystąpiły z wierszami i pieśniami świątecznymi, a po życzeniach skierowanych od Dyrekcji i pracowników przedszkola do zebranych gości dzieci podzieliły się opłatkiem z bliskimi. Na uroczystości nie zabrakło również Świętego Mikołaja od którego dzieci otrzymały nie  tylko prezenty, ale również smaczne jabłka, którymi każdy chętnie się częstował.

 

 

Mikołajki

   

 

Wycieczka do sadu

 

W piękny, słoneczny, październikowy dzień przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę. Pierwszym punktem na liście wycieczki był sad. Dzięki uprzejmości właściciela sadu, dzieci mogły zobaczyć najprzeróżniejsze odmiany jabłoni. Podróżowały małymi wagonikami oraz spacerowały grzecznie wśród drzewek oraz podziwiały i zbierały rumiane jabłka. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami. Zapach i błyszcząca skórka jabłek była najlepszą zachętą do spożywania witamin.

Następnym punktem było ,,Kurkowo” w Rudzie Tarnowskiej, gdzie czekały na nas wspaniałe animatorki. Oprowadziły one nas po gospodarstwie, w którym dzieci podziwiały  kury i indyki.

Panie przygotowały pyszne kiełbaski z grilla. Po pożywieniu się przedszkolaki uczestniczyły z zabawach ruchowych na świeżym powietrzu oraz bawiły się na placu zabaw.

Wycieczka do sadu i Krkowa była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.

Dzieci spędziły bardzo miło czas

 

Wycieczka do piekarni i... kanapki  

Przedszkolaki z grupy ,, Smerfy'' wybrały się do piekarni ,,Cezar'' w Nowym Pilczynie. Poznały różne maszyny i urządzenia wykorzystywane do przygotowania ciasta na różnego rodzaju pieczywo. Dowiedziały się jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek. Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpieczeństwa podczas pobytu w piekarni. Dzieci pomogły również w przygotowaniu bułek do wypieku posypując je obficie makiem i sezamem, a później obserwowały umieszczanie pieczywa w piecu. Miłym zaskoczeniem dla przedszkolaków w oczekiwaniu na bułeczki była degustacja pysznych ciasteczek przygotowanych przez właścicieli piekarni. Przedszkolaki wróciły z wycieczki pełne wrażeń i wzbogacone o wiedzę na temat etapów powstawania pieczywa. Ponadto , każdy przedszkolak zabrał ze sobą do domu wypieczone w tym dniu bułeczki. Składamy serdeczne podziękowania państwu Ewie i Cezaremu Pilarskim, za możliwość zwiedzenia piekarni, za gościnność i bardzo miłą atmosferę oraz umożliwienie nam realizacji ciekawych zajęć.

 

Kontynuacją rozmów o etapach wypiekania chleba były wykonane przez dzieci kanapki. To również doskonała okazja do propagowania zdrowego odżywiania. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione produkty potrzebne do wykonania kanapek. Po rozmowach wprowadzających dzieci z ochotą zabrały się do wykonania kanapek. Przygotowany przez nich posiłek prezentował się doskonale . Następnie przedszkolaki z wielkim entuzjazmem zabrały się do pałaszowania przygotowanego przez siebie posiłku. Na pewno samodzielnie wykonane kanapki smakują dużo lepiej.

 

Mały miś 

Regulamin konkursu

Plakat

 

Dni adaptacyjne