Dzieci uczą rodziców w domu

 

Logo

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę; przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

 

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców w domu” w środy i piątki na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówek.

 

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem” przygotowanych w ramach inicjatywy „Dzieci uczą rodziców w domu”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki informujemy, że 17 marca na naszym profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Do pobrania


Lekcja 1

 1. Lekcja 1 – Jestem bezpiecznym przedszkolakiem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem – wszystkie materiały (ZIP)
 2. Prezentacja – Jestem Bezpiecznym Przedszkolakiem (PDF)
 3. Prezentacja – Jestem Bezpiecznym Przedszkolakiem (PPTX; PowerPoint)
 4. Rysunek 1 (PDF)
 5. Rysunek 2 (PDF)
 6. Rysunek 3 (PDF)
 7. Rysunek 4 (PDF)

Lekcja 2

 1. Lekcja 2 – Zdrowie – Pakiet materiałów
 2. Zadanie 1 – Zdrowie jest najważniejsze
 3. Zadanie 2 – Walczę z bakteriami
 4. Zadanie 3 – Stomatolog radzi
 5. Zadanie 4 – Sport to zdrowie
 6. Zadanie 5 – Moje zdrowie, w moich rękach
 7. Zadanie 6 – Przegląd zdrowia
 8. Zadanie 7 – Zabawa z rodziną
 9. Zadanie 8 – Sprawdź się

Lekcja 3

 1. Lekcja 3 – pakiet zadań
 2. Zadanie 1 – Sadzę drzewa
 3. Zadanie 2 – Segreguję odpady
 4. Zadanie 3 – Oszczędzam wodę
 5. Zadanie 4 – Wybieram rower
 6. Zadanie 5 – Filip kontra smog
 7. Zadanie 6 – Mój eko-wóz
 8. Zadanie 7 – Zdrowie w moich rękach
 9. Zadanie 8 – Dbam o mojego psa
 10. Zadanie 9 – Sprawdź się

 

 

# zostań w domu!

 

Uwaga!

0d 01kwietnia 2020 informacje od Pań przedszkolanek znajdują się

na specjalnym blogu przedszkola:


Link:

 

 

Zachęcając do pozostania w domach na czas zagrożenia KORONAWIRUSEM przygotowaliśmy dla Państwa materiały, które urozmaicą dzieciom przebywanie w domach. Materiały te będą aktualizowane więc zachęcamy do zaglądania na naszą stronę.

Uwaga każda grupa ma teraz swoją osobną stronę z zadaniami do wykonania. Wybierz grupę:

 

 

Materiały dla wszystkich:

 

1 Materiały do wydruku: (należy pobrać i wydrukować)

{gallery}2019/koronawirus{/gallery}


Karty pracy - archiwum zip:

 

2 Linki do ciekawych stron


inne strony:

 

 

3. Filmy edukacyjne:

 

 

Dzień Babci i Dziadka

„Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują.”
Dnia 29 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Jak co roku dopisało bardzo wielu gości. Tego dnia wnuki i wnuczki dały z siebie wszystko. Były wiersze, piosenki i tańce oraz piękne prezenty. Atrakcji nie było końca. Po występach był czas na poczęstunek, który przygotowali Rodzice. Nie był to jednak koniec upominków i miłych chwil. W trakcie uroczystości Dziadkowie obejrzeli filmiki z których dowiedzieli się za co są kochani przez swoje pociechy. Dziękujemy za tak liczną obecność gości.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia-Wigilia w grupie 6-latkòw

 

Pluszowy miś

 

W dniu 28.11.2019r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, dzieci przypomniały sobie misie z różnych bajek, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, wykonały misiowe odznaki oraz zadania. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

 

Mikołajki

Spotkanie z Mikołajem w grupie 4-5-6 latków

Światowy Dzień Życzliwości 

Dnia 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W tym dniu każdy starał się zrobić coś dobrego dla drugiej osoby. Nasz dzień rozpoczął się od spotkania wszystkich dzieci  na sali gimnastycznej, gdzie po wysłuchaniu bajki dotyczącej dobrych zachowań dzieliliśmy się swoją wiedzą obejmującą dobre uczynki i magiczne słowa. Po wspólnej pogadance przeszliśmy do zabaw ruchowych podczas których dzieci sprawdzały się w różnych dyscyplinach sportowych mających na celu wykonanie dobrych uczynków. Następnie każda grupa z kolorowych serc przypominających nam o tym, jak ważne jest w naszym życiu dobro i życzliwość wobec drugiej osoby stworzyła swoją pracę plastyczną. Na koniec każdy przedszkolak przygotował cytat, lub dobrą myśl, które w koszyczku zdobiły nasz życzliwy kącik gdzie każdy mógł zagościć i poczęstować się dobrym słowem.  Przedszkolaki przygotowały również piękne laurki z okazji Dnia Życzliwości dla Seniorów naszej Gminy, które Pani Małgorzata Parol wręczyła w naszym imieniu za co serdecznie dziękujemy.  Wszystkie dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i wiedzą, a dzień ten sprawił im wiele radości. Pamiętajmy, że życzliwość wobec innych zawsze nas wzbogaca i wraca do nas z podwójną siłą J

K. Pytlarczyk

Prawa Dziecka 

Nasze prawa i obowiązki,, Konwencja o Prawach dziecka w grupie 4-5 latków

Dzień Postaci z Bajek i Baśni 

 

Dnia 7 listopada obchodziliśmy w przedszkolu  „Dzień Postaci z Bajek i Baśni”. Tego dnia przedszkolaki wcieliły się w role swoich ulubionych postaci, mogły zaprezentować ich wygląd, charakter i zainteresowania. Dzieci dowiedziały się również jak ponadczasową wartość mają bajki, które uczą, wychowują i zachęcają do sięgania po książki. W tym dniu nie zabrakło wspólnych rozmów, zabaw oraz tańców. Dzieci również wysłuchały bajek czytanych przez nauczycieli, wyciągały z nich wnioski, a na koniec mogły zapoznać się z bajką z czasów kiedy ich rodzice byli mali- obejrzeli „Misia Uszatka”, który bardzo ich zaciekawił. Ten dzień był bardzo miły i radosny dla każdego przedszkolaka. Dzieci uwielbiają bajki i baśnie dlatego pamiętajmy byśmy jak najczęściej sięgali po książki i czytali dzieciom.

 

K. Pytlarczyk

Piękna nasza Polska cała 

 

Dzień 11 listopada jest szczególnym dniem dla każdego Polaka. W tym roku obchodzimy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, a nasze przedszkolaki wiedzą jak z godnością i pełnym oddaniem obchodzić  tak ważne święto. 8 listopada z wielkim oddaniem obejrzeliśmy Akademię podczas której o godzinie 11.11 całą społecznością szkolną zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Następnie w naszym przedszkolu odbył pokaz mody patriotycznej, gdzie wszyscy mogli zaprezentować swoje wspaniałe stroje ukazujące jak wielki szacunek mamy do naszego Narodu.  

„Jest w każdym naszym słowie, a słowa są najprostsze-Chleb, mama, dom gościnny 

i Wisła i Mazowsze…I jest w czerwieni maków i białych kwiatach wiśni,

W piosenkach wszystkich ptaków i w każdej naszej myśli.

W Mazurku Chopinowskim i w czarnym węglu Śląska i tu, gdzie serce mówi, że to jest właśnie Polka”

                                         Wanda Chotomska „Twój dom”

K. Pytlarczyk