21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

W przedszkolu świętowaliśmy z tej okazji 20 listopada. Dzieci tego
dnia założyły żółte elementy garderoby, a na ich twarzach gościł uśmiech. Każdy przedszkolak miał
okazję dowiedzieć się, co oznacza być życzliwym oraz mógł przekazać życzliwe słowo dla drugiej
osoby. W tym dniu nie zabrakło również Kodeksu Życzliwości, którego przedszkolaki przestrzegają do
dziś.

To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym. Ponieważ święto wypada w tym roku w sobotę, dlatego też w piątek 20 listopada przedszkolaki z  grupy ,,Misie’’ uroczyście obchodziły Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem przeprowadzonych tego dnia zajęć i zabaw było zachęcanie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. Wysłuchały opowiadania ,,Zaczarowany flet’’. Dzieci zastanawiały się nad tym: Co to jest życzliwość? Dlaczego warto być życzliwym? Jak okazywać ją bliskim, kolegom i dorosłym na co dzień? Odpowiedzi dzieci były jasne i proste: „pomagać sobie, nie bić się, być dla siebie miłym i dobrym, dużo się uśmiechać do wszystkich”. Zwracano szczególną uwagę na stosowanie każdego dnia „magicznych słów” tj.: dzień dobry, do widzenia, przepraszam, proszę, dziękuję. Podczas zabaw parateatralnych dzieci pokazywały dobre i złe zachowanie, a także przedstawiały za pomocą min i gestów emocje towarzyszące nam każdego dnia w różnych sytuacjach, m.in.: radość, smutek, złość, strach, ucząc się tym samym odróżniać dobro od zła. Bawiły się przy muzyce, malowały kredkami ,,Drzewko Przyjaźni’’, oraz wykonały ,,Przyjazny upominek dla'' najbliższych.