Dzień Życzliwości i Dzień kredki w grupie Misie

5 listopada  w naszym Przedszkolu dzieci  obchodziły „Dzień Postaci  z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu Przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek . Oglądały fragmenty swoich ulubionych bajek oraz rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

3 i 4 latki

zerówka

Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian w przyrodzie i jej przygotowań do nadejścia zimy - opadające kolorowe liście i owoce drzew, gromadzenie przez zwierzęta zapasów na zimę, pojawienie się w lesie grzybów i odloty ptaków do ciepłych krajów. Dary jesieni - liście, kasztany, żołędzie czy suszone owoce, można wykorzystywać podczas gier i zabaw, a także zajęć plastycznych.

W każdej grupie przedszkolnej, dzieci wraz z nauczycielami przygotowały kąciki jesienne i uczestniczyły w pracach plastycznych związanych z tym tematem.

3 latki

4 latki

zerówka

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni” . W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w środę 27 października.

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw oraz prac plastycznych związanych tematycznie ze świętem.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

3 latki

Dzień Dyni w grupie Misie