Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Jest to doskonała okazja zarówna dla dzieci jak i dla dorosłych - przypomnienie sobie swoich bajek z młodości oraz poznanie upodobań dzieci odnośnie ulubionych bajek. Bajki to doskonała okazja do uczenia dzieci empatii, odróżniania dobra od zła. Bajki w pewien sposób przygotowują dzieci na trudne sytuacje życiowe. Święto związane jest z akcją ,,Cała Polska Czyta dzieciom''. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane za ulubioną postać z bajki. Były rozmowy o ulubionych bajkach i baśniach, związane z tym wyszukiwanie rekwizytów i odgadywanie ,,Z jakiej to bajki''. Były układanki bajkowych postaci, bajkowe puzzle, domino, Quizy, zabawy przy muzyce, malowanie ilustracji pochodzących z bajek. Przedszkolaki starały się również rozpoznać melodie ze znanych bajek. Zabawy i zajęcia zakończone zostały sesją w bajkowej fotobudce.