Wycieczka do sadu

 

W piękny, słoneczny, październikowy dzień przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę. Pierwszym punktem na liście wycieczki był sad. Dzięki uprzejmości właściciela sadu, dzieci mogły zobaczyć najprzeróżniejsze odmiany jabłoni. Podróżowały małymi wagonikami oraz spacerowały grzecznie wśród drzewek oraz podziwiały i zbierały rumiane jabłka. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami. Zapach i błyszcząca skórka jabłek była najlepszą zachętą do spożywania witamin.

Następnym punktem było ,,Kurkowo” w Rudzie Tarnowskiej, gdzie czekały na nas wspaniałe animatorki. Oprowadziły one nas po gospodarstwie, w którym dzieci podziwiały  kury i indyki.

Panie przygotowały pyszne kiełbaski z grilla. Po pożywieniu się przedszkolaki uczestniczyły z zabawach ruchowych na świeżym powietrzu oraz bawiły się na placu zabaw.

Wycieczka do sadu i Krkowa była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.

Dzieci spędziły bardzo miło czas